Když na Yaesu VX-7r jen bliká zobrazená frekvence…

Moje letitá Yaesu VX-7r mi připravila trápení. Rozpadl se napájecí konektor a nabíjení bylo možné pouze vyjmutím baterie a nabitím externí nabíječkou Li-Ion článků. Dlouhou dobu jsem to tak dělal, protože VX-7r je zkrátka srdeční záležitost a je třeba ji mít. Po čase se ovšem něco stalo a v pásmu UHF nebylo možné ani vysílat, ani přijímat. Nastavená frekvence na displeji jen blikala a rádio bylo úplně hluché. Co s tím?

Otevřením jsem zjistil, že rozpadlý napájecí konektor udělal poměrně dost škody. Jedna jeho část se opřela do nějaké záhadné součástky na jedné z desek a utrhla jí jednu část včetně nožičky. Na té pětinožičkové mrňavé věci byl i zbytek nápisu, identifikoval jsem ho jako „ND“. Dlouhé hodiny hledání, nejdříve ve schématu, pak na internetu, skončily na portálu Alibaba.com, kde se mi podařilo sehnat dodavatele onoho záhadného regulátoru ND, tedy „krc654u-rtk“. A světe div se, po nějaké době přišla obálka s deseti kusy (devět jich ještě mám, nepotřebujete někdo?).

Výměna proběhla vcelku bez komplikací. Při příležitosti výměny rozlámaného „krc654u-rtk“ jsem vyměnil i napájecí konektor, po menším opilování se do ručky vejde klasický 2.1 mm DC konektor do panelu.

Po sešroubování všechno funguje. Třeba mojí VX-7r čeká dalších 14 let úspěšného života.

OK1ZJV

Total Page Visits: 355 - Today Page Visits: 1

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *