CB hotspot Praha – Krč

V Krči už mají také hotspot. Za jeho zrodem stojí Fantomas Praha, který mu poskytl azyl. Vysoká budova dává hotspotu velké šance na výborné pokrytí, což potvrzují i spojení daleko mimo Prahu.

Hotspot vysílá na kanále 60 a požaduje CTCSS subtón 88.5 Hz. Kdo tento subtón nevysílá, může jen přijímat. Naopak, kdo si tento subtón nastaví i na příjem, může si užívat poslechu nerušeného ničím jiným.

Jako je to u všech hotspotů, i tento je vidět na dashboardu http://cbradio.ok1ocb.cz:60006, kde lze snadno kontrolovat, zda je zrovna v provozu, zda slyší signál, nebo kdy na něm naposledy někdo promluvil. Díky dashboardu už není třeba hledat DTMF dialera k ověření, zda je hotspot v dosahu – stačí pouze zaklíčovat (a nejlépe něco smysluplného říci) a podívat se na dashboard, zda to hotspot zachytil.

Novinkou je také připojení na Zello (viz předchozí článek), kde je pak možné ověřit si i kvalitu příjmu na hotspotu. Vzhledem ke zpoždění v cestě přes internet je ovšem zhola nemožné se při vysílání sám poslouchat. Hrozí totiž fraktura jazyka.

Total Page Visits: 2446 - Today Page Visits: 5

You may also like...

8 Responses

 1. Fantomas napsal:

  K hotspotu v Praze:
  na strankach ok0krc je moznost overit, jestli neni hotspot na kratkou dobu odpojen od anteny…obcas v pripade kolecka na cb18 ve 12h se muze na cca 30min.odpojit…(mam na vsechno jen jednu antenu:))) resp. :(((
  na srance v zelenem poli je aktualni stav pripojeni anteny…nejcasteji bude odpojovana mezi 12:00-12:45 ale nemusí…

 2. jirka napsal:

  jak vysoko je antena hotspotu krc? Prijde mi, ze signal je nic moc.

 3. Fantomas napsal:

  Krč pokrývá kompletně celou Prahu a střední čechy…Cheznovice cca 65km, Klinovec 130km,Radeč70km (pod kopcem z auta)…
  Chce to ale dobrou antenu, nikoli originál pendrek u Rendy 3! Ten stoji za pendrek!…Doporučuji ant. z all95 ci Danity 2001…autoantenu sirio turbo 2000 minimalne…

 4. Fantomas napsal:

  Zde je komentář z článku o Krči:
  Vysoká budova dává hotspotu velké šance na výborné pokrytí, což potvrzují i spojení daleko mimo Prahu

  • jirka napsal:

   Jake je presne QTH? Dle meho usudku je to nekde pod kopcem u Thomayer.nemocnice. Na pendreku to funguje opravdu na pendrek a to s jakymkoliv. Zkousim pendrek z Allamat 2001, coz vypada,ze je stejny jako byl u All 95.
   Prisel by vhod i dalsi hotspot…

 5. Fantomas napsal:

  Já nevim,ale na magnetku z lesa u Vyškova v západnich čechách na Krč citelnost za 2-3
  a u me v aute 56 signál…vzdalenost 60km, pak
  Venda Brdy z Brd cca 65 km….pak Klinovec 57 …cca 130km….pak jsem jezdil po Úštěku a od Litomeric po Českou Lípu byl signal vsude…

 6. Fantomas napsal:

  ..jo a Láďa Praha ze Satalic( uplne na druhe strane od Krče)…ja mám Krč a Dáblice signálově úplně stejně…a to jsou Dablice kousek od Něj….Vrána z chodova se z pendreku dovolal na Krč z Černošic…z doliku….ja treba na pendrek Dablice v Krci nemam ani naznakem a z auta 55…
  Dosah všech radiozarizeni by se mel spravne udavat: 1km az 200km…opravdu zalezi na terenu…fotky cbHS Krče jsou na strankach ok0krc…ahoj Všem F.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *