Echolink párty proti nudě v koronavirové době

Venku začíná být hezky a zrovna nemůžeme jet nikam na kopec, rozložit antény, které jsme celou zimu vymýšleli a konstruovali. Existuje ovšem jedno náhradní řešení.

Pája OK1PJV přišel se zajímavým nápadem, jak zužitkovat čas v nouzovém stavu. Každý den vybere jeden převaděč s Echolinkem a pozve na něj různé stanice. Ty se pak připojí buď napřímo (telefony, počítače), nebo pomocí jiných převaděčů, vybavených systémem Echolink. Tím se potkají lidé, kteří se možná ani neznají, nebo spolu běžně nemohou díky velké vzdálenosti udělat spojení na jednom převaděči.

Vždy ve 22:00 se tedy může stát, že zrovna na „vašem“ převaděči akce propukne. A jak vlastně zjistit, kde to bude? Není třeba mít žádný rozpis, stačí se pouze v aplikaci Echolink (pro chytré telefony) podívat, kde je připojeno nejvíce stanic. Podobně poslouží i stránka www.aprs.fi, kde stačí najít nejvíce obsazený převaděč (šedé kolečko s číslem – kolik je zrovna připojených stanic).

Total Page Visits: 2330 - Today Page Visits: 1

You may also like...

1 Response

  1. Ondrej napsal:

    Nieco podobne vyrabam ale je to osadene priamo v mic , zatial len z 555 a podstatne jednoduchsie , ziadne dip len dierka na trimer v micu. Uz to pouzivam pol roka a bez problemov exp. Svijany

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *