OK0BG mimo provoz (a už zase v provozu)

Převaděč OK0BG je aktuálně mimo provoz, příčina je zatím neznámá. Oprava je v plánu v nejbližších dnech. AKTUALIZOVÁNO: Převaděč je již v provozu. (Viz diskuse pod článkem.)

Total Page Visits: 1938 - Today Page Visits: 7

You may also like...

11 komentářů

 1. Jirka napsal:

  Hlavně, ať nahoru musíš jen jednou! 73!

 2. OK1ZJV napsal:

  První výstup na komín (k diagnostice, bude-li štěstí, pak i k opravě) proběhne zítra v 9:00. Pokud nebude závada nijak zásadní, bude převaděč fungovat už zítra.

  • OK1ZJV napsal:

   Převaděč mám na stole. Prvotní diagnóza: Přijímací Motorola GM300 je naprosto mrtvá. Za ní je připojen kontroler, který tudíž nefunguje také. Jestli je příčinou GM300 nebo kontroler, to se uvidí po krátké „pitvě“. Na tom také závisí další výstup na komín a zprovoznění převaděče.

   • OK1HJT napsal:

    A proc tedy nejede rpi? Ta motorka tedy byla ve zkratu?

    • admin napsal:

     To byla otázka za milion. Úplně jsem zapomněl, že kontroler včetně RPi je napájen z přijímací Motoroly. Proto jsem to vzal dolů obojí a napájení vyvedl zvlášť, ať je Motorola zvlášť a kontroler také zvlášť. Asi se pojistce něco nelíbilo, nevím, každopádně po její výměně vše normálně funguje. Je to 1000 mA pojistka, odběr kontroleru je stálých cca 500 mA, ale teoreticky se mohlo stát, že Raspberry Pi něco hodně náročného dělalo hodně dlouhou dobu, čímž vzrostl odběr. Alespoň budu vědět, čemu se v dalších převaděčích vyhnout. Zajímavé je, že to takto mám téměř všude a nikdy žádný problém nebyl. Ale to tak bývá, že se taková malichernost projeví zrovna na nejméně dostupném místě.

 3. OK1HJT napsal:

  Veliký dík a hluboká poklona za opravu! 73!

 4. OK1ZJV napsal:

  OK0BG už zase žije. Dnes už ale nechci vidět žebřík. A komín taky ne :-). Díky za dopolední podporu OK1BC a odpolední podporu OK1CJT.

 5. Petr Včelná napsal:

  Ten komín se Jirko těžko přehlédne… Já ho vidím prakticky denně ;-). Ale nahoře jsem ještě nebyl. Tak příště jdu s tebou. Dneska tam muselo být krásně…

  • OK1ZJV napsal:

   Ááále, to jsou k nám hosti :-). Od nás z Hůr komín sice vidět je, ale musím ven ze vsi, protože od nás tím směrem jsou domy. Takže ho dnes už určitě neuvidím. Dnešní výstup byl zajímavý, zejména ten dopolední. Prolezl jsem mlhou, která končila někde nad druhým patrem a nad ní to vypadalo opravdu zajímavě. Jako by město vůbec nebylo. A mimochodem, už nechci žádné příště, ona je to pokaždé docela makačka :-).

   • Petr Včelná napsal:

    Jj, já tyhle pohledy znám, byť jen z kamer. Nad městem deka, ale kolikrát jsou vidět až Alpy. A dnes bylo nádherně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *