Upozornění na podvodné jednání v diskusním místě ČTÚ o návrhu VO-R/7

Na diskusním místě ČTÚ to v posledních dnech hodně vře. Diskutuje se nové znění VO-R/7, tedy nového všeobecného oprávnění pro provoz na CB pásmu.

Hlavním tématem jsou pochopitelně CB hotspoty, protože se je kdosi snaží vymazat ze světa a množství jejich příznivců se je snaží ubránit. Bohužel, morálka odpůrců už si našla nové dno, protože už zřejmě přestaly fungovat veškeré jiné způsoby, jak lidem hotspoty znechutit. A že jich bylo. Odpůrci jsou stále stejní, nemají rádi převaděče, nemají rádi hotspoty, nemají rádi kolečka na krátkých vlnách, tudíž mají ke všemu potřebu dodávat své mnohdy až oplzlé komentáře. Tato forma rušení provozu se vyskytuje zejména na OK0BC a na CB hotspotech, ale není výjimkou, když se něco podobného objeví i v pásmu 80 m.

V rámci připomínkování nového návrhu VO-R/7 se objevil v diskusi na stránkách ČTÚ mimo jiné i tento příspěvek:

Autorem tohoto textu samozřejmě nejsem já. Znalci našeho rodného jazyka ví, že jakožto lingvista a zapřísáhlý abstinent nemohu psát pod vlivem, tudíž bych v tak krátkém textu těžko nasekal tolik chyb.

Proto text okomentuji jen krátce: Hotspoty se samozřejmě neruší, nic takového v úmyslu nemám. Server cbradio.ok1ocb.cz poběží i nadále a bude – li se něco ze sítě hotspotů rušit, pak bude tento server až jako poslední na řadě.

Prosím všechny, kterých se tato problematika týká, aby si informace ověřovali zde na webu www.ok1ocb.cz a nesedli tak podvodníkům na lep. Upozorňuji, že ač na sociální síti Facebook existuje skupina na téma CB hotspotů, nemám do ní přístup, ale jsem v kontaktu s administrátory. Přesto ji nelze považovat za oficiální zdroj informací. Pokud vyvstane potřeba jakkoliv komunitu uživatelů CB hotspotů informovat, pak to udělám stejně, jako v případě zřízení módu ON-DEMAND. Tedy uvedu na tento web článek a požádám administrátory, aby na něj do skupiny poslali odkaz.

Jirka Velíšek, OK1ZJV

Total Page Visits: 4418 - Today Page Visits: 3

You may also like...

4 Responses

 1. Jirka 1HJT napsal:

  No to jsou věci. Ale ony ty kola melou a melou, až domelou. Pak těm syčákům nameleme huby… 😉
  73!

 2. Daniel OK2VLK napsal:

  Tohle je hodně smutné. :-/ Rozumím tomu, že některým „puristům“ může být idea propojených hotspotů na CB proti srsti, čemu však rozhodně nerozumím je, že má někdo potřebu takto škodit.

 3. novaček napsal:

  prosím jak se připojit k najkému hospotu ostrava děkuji

  • admin napsal:

   Je třeba mít CB radiostanici s funkcí CTCSS (viz třeba http://www.vysilacky.com, tam je přímo v e-shopu kategiorie) a odpovídající anténu. (Správná CB anténa je např GP 1/2, pozor, má na výšku 5.5 metru!)
   A pak je potřeba samozřejmě být v dosahu nějakého hotspotu. Jejich mapa je např. na http://www.cbpmr.info

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *