Střípky z (posledního) setkání v ČB 14.5.2022

Asi jste šokováni z nadpisu, ale je to zřejmě tak. Vláďa OK1DDV nám oznámil, že vzhledem k velkému zájmu dětí z jiných kroužků a jejich obsazenosti bude muset místní radioklub uvolnit prostory, které tak dlouho užíval. S tím souvisí problém s využitím prostorů Hardtmuthovy vily k jarnímu a podzimnímu setkání. Není to konec světa, uvidíme, jak se celá věc vyvine

účast na setkání byla hojná..

Nicméně, setkání v Hardtmuthově vile skýtalo velmi slušnou návštěvnost. Nálada byla i přes omezené možnosti kvůli probíhající jiné akci skvělá, v hale i venku probíhala živá debata a po ní následovaly 2 přednášky – první měl Pepa OK1BJH a druhou já, tedy Jirka OK1HJT.

Vláďa DDV oznamuje smutnou zprávu …

Pepova skvělá přednáška byla o nesmírně zajímavém projektu minimalistického TRX Hejkal, z něhož se dále vyvinul unikátní elektronkový TRX Sputnik, jehož námětem a vlastně i srdcem byl první aktivní satelit ve vesmíru Sputnik. Tento projekt si zaslouží velký obdiv, vzhledem k závazkům, které si hlavní konstruktéři stanovili (Karel OK2BWB, Pepa OK1BJH, a dále Standa OK1HCD a Jirka OK1DXK). Projekt se povedl na jedničku! Konstrukce přinesla spousty zkušeností a poučení.

TRX Sputnik

Po krátké přestávce následovala i druhá zmíněná přednáška ne zcela radioamatérského tématu, ale v dnešní době velmi aktuální – věnovala se kryptoměnové problematice se zaměřením zejména na technologickou část tohoto segmentu. Za sebe (jako přednášejícího) se musím přiznat, že vměstnat tolik témat této problematiky najednou do asi 40 min bylo poněkud problematické, ale snad jste si něco z toho odnesli.

2. přednáška – o bitcoinu


Prezentace z přednášek a další doprovodné dokumenty jsou volně ke stažení zde: STÁHNOUT ZDE
Jak probíhala stavba a zprovoznění #Bleskomatu si můžete prohlédnout zde: BLESKOMAT

Věříme, že se najde další možnost pokračovat v našich pravidelných Budějckých setkáních i nadále a za mě osobně se těším na podzim opět naviděnou!

73!

Jirka OK1HJT

Total Page Visits: 2222 - Today Page Visits: 1

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *