Nové zabezpečení pro Zello kanál CB reflektoru

POZOR, ZMĚNA! TENTO ČLÁNEK JIŽ NENÍ AKTUÁLNÍ. O PŘÍSTUP JIŽ NEŽÁDEJTE, POUŽIJTE NOVÝ ZPŮSOB, UVEDENÝ V NOVÉM ČLÁNKU: http://ok1ocb.cz/cbradio/zello-rx-i-tx-kanal-pro-cb-reflektor/

CB reflektor se svou velikostí začíná podobat naší republice. To ovšem vyžaduje i změnu přístupu, protože je nyní výrazně více na očích a ještě více na uších. Je sice úžasné, že máme veřejný Zello kanál, kde si každý může poslechnout, jak to na reflektoru funguje, ale právě skutečnost, že to může udělat každý, je ne pro každého příjemná.

Kanál Zello tedy bude ode dneška zabezpečen heslem, což je to nejmenší zlo, které bychom mohli všichni umět tolerovat.

Kdo máte zájem o „příjem“ přes Zello, napište pod článek do diskuse. Heslo vám pošlu a komentář smažu (takže se pod článkem vůbec neobjeví). Do textu napište svou volačku / značku a nezapomeňte uvést správnou e-mailovou adresu. Na ni přijde heslo. Všem se budu snažit odpovědět do dvou dnů. (Do 31.10.2021 byly všechny žádosti vyřízeny do 18ti hodin od odeslání, většina do dvou hodin.)

S heslem prosím nakládejte tak, jak se s ním nakládat má. Nesdělujte si ho mezi sebou, protože když se heslo změní, budete to muset udělat znovu. Je jednodušší, když si každý požádá zvlášť. Heslo není určeno pro zveřejnění, tak ho neuvádějte ani v éteru, ani na sociálních sítích. Stejně tak prosím vezměte na vědomí, že kanál je zaheslován právě proto, aby se na různých stránkách nemohly vyskytovat widgety s přímým poslechem. Všechny ty, kdo tyto widgety již někde mají, prosím ve jménu těch, kteří jsou neradi až příliš posloucháni, o jejich odstranění.

Na jednu stranu jsem za Zello rád (je to velmi praktické, používám ho v autě, kde nemám CB stanici), ale musím souhlasit s mnohými názory, které říkají, že by bylo nefér některé situace z provozu na reflektoru, na které by bylo lepší zapomenout, někde zvěčnit třeba na YouTube. Proto prosím o pochopení zejména ty, kterým nastavení hesla trochu zkomplikuje život. Zároveň prosím, ať s uloženými relacemi (musí – li nutně nějaké být) zacházíte obezřetně. Rozhodně není vhodné je jakkoliv zveřejňovat.

Prosím, před odesláním žádosti si zkontroluj e-mailovou adresu (velice často opravuji překlepy a hledám platné e-maily)! Nezapomeň také uvést celou svojí volačku (nebo HAM značku). Protože z mojí adresy odchází hodně velmi podobných mailů, často se stává (velmi často u gmailu), že spadnou do spamu, proto si prosím zkontroluj složku SPAMu, jestli odpověď není tam. Bude mít předmět „Zello“.

Žádosti bez uvedené volačky nebudou vyřízeny. Edit 22.12.2021: Protože se množí případy anonymních žádostí (bez uvedení volačky, místo ní je uveden třeba text „mám zájem o Zello“, ode dneška už nebudou tyto žádosti nijak řešeny a budou rovnou smazány. Dodnes jsem posílal upozornění (a že jich bylo!).

POZOR, TENTO ČLÁNEK JIŽ NENÍ AKTUÁLNÍ. O PŘÍSTUP UŽ TAKTO NELZE POŽÁDAT. NOVÝ POSTUP JE UVEDEN ZDE: http://ok1ocb.cz/cbradio/zello-rx-i-tx-kanal-pro-cb-reflektor/

Total Page Visits: 4835 - Today Page Visits: 1

You may also like...

3 Responses

 1. OK2JIQ Jirka napsal:

  Zdravím, zde je Jirka OK2JIQ a poprosil bych Tě heslo na zello kanál VPM CZ CBspot.
  Děkuji a VY 73! de Jirka

 2. Karel napsal:

  Zdravím poprosil bych o heslo na zello kanál VPM CZ CBspot

 3. Karel napsal:

  Poprosil bych heslo na zelo kanál VPN CZ Cbspot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *