Yaesu FT-857 na UHF nemá výkon

Před časem přišel OK1TM se svou porouchanou FT-857. V pásmu 70 cm z ní nedostane skoro žádný výkon, přitom proudový odběr nastavenému výkonu odpovídá. Ten se ale někde v útrobách ztrácí.

Po nedlouhém hledání jsme našli i důvod. PIN dioda, sloužící jako anténní switch pro pásmo UHF, se rozhodla neplnit svou funkci a veškerý vysílací výkon ponechat na své jedné noze.

Co ale s takovou neposlušnou diodou, když ji nikde nemají? Nakonec pomohl Aliexpress, kde jsem objednal balíček „50 assorted PIN diodes“. Přišly odněkud vypájené PIN diody, nicméně hned první fungovala a poslušně doručila signál až na anténní konektor. Ze svých zásob bych tedy mohl uspokojit dalších 49 zájemců.

FT-857 PIN dioda

PIN dioda v FT-857

Pro ty, kteří řeší obdobný problém, přikládám obrázek. Pinzeta ukazuje na vyměněnou PIN diodu. FT-857 samozřejmě obsahuje mnohem více PIN diod, třeba se zase někdy ukáže, k čemu je nějaká jiná. Ale už víme, k čemu je tato.

Jirka OK1ZJV

Total Page Visits: 2152 - Today Page Visits: 2

You may also like...

3 Responses

 1. OK1TM napsal:

  Chtěl bych touto cestou poděkovat OK1ZJV za opravu FT 857 (viz článek), radio šlape po opravě jak za mlada 😉

  OK1TM

 2. Michal napsal:

  Zdravim ta OK1TM ja OK4TM

 3. peter napsal:

  Dobry den potvrdzujem ,že sa mi podarilo vymenyt tu pin diodu za inu dal som tam z MOTOROLI gp300 fuguje normalne velkost rovnaka-diody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *